Engelsk skola, efter Reynolds, 1800-tal olja

474010

ENGELSK SKOLA, efter Reynolds (1800-tal): Bedjande gosse, på baksidan otydlig påskrift och daterad 1858, olja på duk, 77x63,5 cm

Krackeleringar

Konst, Äldre måleri

Fack 21

Budhistorik (3 bud)

3376210
700
3371525
650
3370166

Slutpris SEK:
700
71 EUR, 84 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.