Diverse herrgårdskuriosa 1800-tat

500928

KNAPPAR, 2 askar, modell Ä, förgyllda och försilvrade, bl.a. adliga ätten af Petersens (nr 2071) och kronor, samt 1 par axelklaffar, ASK med spelmarker, orientalisk, 1800-tal

PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län

Vapen/Medaljer

Monter 21

Budhistorik (18 bud)
3633042
3625611
3625611
1 900
3632968
1 800
3625611
1 700

Slutpris SEK:
225 EUR, 261 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.