Ströscokerskedar

506626

STRÖSOCKERSKEDAR, 3 st., silver, 1800-tal, "Svensk spetsig" samt "Olga", av varierande mästare bland annat Nils Tornberg (1786-1822), Linköping 1815, längd ca 19-23 cm, vikt ca 146 g

Två med gravyr, slitage

Silver

Ströscokerskedar

Budhistorik (3 bud)

3677100
3677099
3671286

Slutpris SEK:
40 EUR, 48 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.