Bålskål samt figurin

519880

BÅLSKÅL, FIGURIN, porslin, Italien, 1900-talets andra hälft, i form av liggande vit ko samt katt, inköpt på Firma Svenskt Tenn, underdel märkt Italy, längd ca 10 resp 27, höjd 10-12 cm

Smärre nagg, ett blad med lagning, glasyr med krackeleringar

Keramik/Porslin

Bålskål samt figurin

Budhistorik (1 bud)

3818940
2018-02-14 17:44:39

2018-02-15 kl 12:20
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.