Originallitografier och konstböcker

520104

QUINN, EDWARD - PENROSE, ROLAND. Picasso at work. London (W. H. Allen & Company) 1965. 4:o. Kolorerade och andra illustrationer. Förlagets pappband med skyddsomslag. 2 vol.,
samt "Pablo Picasso" Moderna Museet, "Den inre och yttre rymden" utställningskatalog däribland Kasimir Malevich, "Art at Astra" Thomas Millroth

Slitage

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria, Diverse

Budhistorik (1 bud)

3817546
2018-02-13 22:24:33

2018-02-14 kl 12:36
Slutpris SEK:
28 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.