Ljusstakar

520158

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets slut, empirestil, delvis patinerad brons, dekor av änglar, lösa ljusmanschetter, höjd ca 33 cm

Slitage, en ljuspipa lutar, kompletterad, hål efter tidigare dekor

Diverse, Belysning

Ljusstakar

Budhistorik (11 bud)
3816591
5 400
3817904
5 200
3816591
5 000
3815163
4 200
3813387

Slutpris SEK:
5 400
528 EUR, 617 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.