Porträttbyster

520172

PORTRÄTTBYSTER, 1 par, Frankrike 1800-talets slut, föreställande François Voltaire (1694-1778) respektive Jean-Jacques Rousseau (1712-1778), förgylld och delvis patinerad brons, postament av sten, kedjor i mässing, höjd ca 21,5 cm

Smärre slitage, renoverade, kompletterade

Diverse

Porträttbyster

Budhistorik (4 bud)

3815059
5 000
3814854
4 800
3802499
3802408

Slutpris SEK:
5 000
471 EUR, 566 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.