Tekanna och tallrikar Kina

520322

TEKANNA, TALLRIKAR, 3+2 st., porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose-färger, kannans höjd ca 14,5 cm, tallrikarnas diameter 23 cm

Skador och lagninagr, nagg

Orientaliskt, Porslin

Tekanna och tallrikar Kina

Budhistorik (13 bud)
3820100
3820098
3820099
1 900
3820098
1 800
3820097
1 700

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.