Gustavsberg "Fasan" matservis

520388

GUSTAVSBERG, "Fasan", matservis, 47 dlr, röd, bestående av: 1+1 uppläggningsskål, såsskål, såssnipa, gräddkanna, kanna, saladjär, 1+1 uppläggningsfat, 3 tekoppar med fat, 8 buljongkoppar med fat, 6 mattallrikar, 7 bordstallrikar, 5 djupa, 6 assietter, 3 mindre fat

Krackeleringar, ett tefat med nagg, bruksslitage

Ändringar/tillägg
2 extra tefat medföljer

Keramik/Porslin

Gustavsberg

Budhistorik (19 bud)
3819684
1 800
3815610
1 700
3819682
1 700
3815610
1 600
3819679

Slutpris SEK:
1 800
170 EUR, 204 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.