Johannes Siggaard silverbestick

525291

JOHANNES SIGGAARD, bestick, 38 dlr, silver, Danmark, 1900-talets första hälft, bestående av: 12 gafflar, längd 17,5 cm, 12 knivar, längd 19 cm, matgaffel, längd 20 cm, sillgaffel, längd 15,5 cm, 12 matknivar, längd 21,5 cm, total vikt inkl. knivar med rostfriablad ca 2169 g

Gravyrmonogram på samtliga delar, repor

Silver

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (3 bud)

3873287
3873286
3871744
500

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.