Porträttbyster

526435

PORTRÄTTBYSTER, 1 par, Frankrike 1800-talets slut, föreställande François Voltaire (1694-1778) respektive Jean-Jacques Rousseau (1712-1778), förgylld och delvis patinerad brons, postament av sten, kedjor i mässing, höjd ca 21,5 cm

Smärre slitage, renoverade, kompletterade

Diverse, Hem

Porträttbyster

Budhistorik (3 bud)

3882774
5 600
3873482
3866721

Slutpris SEK:
5 600
547 EUR, 640 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.