Simon Gate Orrefors

526700

SIMON GATE, skål, glas, Orrefors, 1930-tal, Swedish Grace, graverad dekor av poserande kvinnor, gravör Karl Rössler, 1932, signerad "G. 454.22 KR", diameter ca 19, höjd ca 13 cm

Underfat saknas

Glas, Konstglas

Simon Gate Orrefors

Budhistorik (5 bud)
3882749
1 300
3880636
3869575
3869575
3867800

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.