Salongsgrupp

526713

SALONGSGRUPP, 6 delar, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft. Förgylld och bronserad. Soffa av badkarsmodell, stoppad rygg och sits, längd 120 cm. Ett par karmstolar med stoppad rygg och sits samt två stolar. Bord med rund skiva av alabaster (sprucken) och glasskiva, diameter 59 cm.

Lösa fogar, slitage, något bortfallen förgyllning. Smärre fläckar.

Möbler, Soffgrupper

Södra kajen 14, Helsingfors

Salongsgrupp

Budhistorik (31 bud)
Bud EUR
3882944
680
3882941
650
3882924
610
3882919
560
3882911
540

Slutpris EUR:
680
6 960 SEK, 796 USD
Utropspris EUR: