Laurie Simmons, Tourism Green Stonehenge

522685

LAURIE SIMMONS (USA, född 1949): "Tourism Green Stonehenge", signerad och daterad på baksidan Laurie Simmons 1984. Cibachrome/plexiglas, 101,5 x 147 cm.

PROVENIENS: Jablonka Galerie, Köln
Per Skarstedt Fine Art, New York

UTSTÄLLD: Moderna Museet, Stockholm, katalognr 93

Fotografi, Nutida, Diverse, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (23 bud)
3967432
34 000
3967429
33 000
3967428
32 000
3967423
31 000
3967420
30 000

Slutpris SEK:
34 000
3 431 EUR, 4 073 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.