Antoni Tapies

532696

ANTONI TÀPIES (Spanien, 1923-2012): Cercle Rouge, 1976, signerad och numrerad 46/50, etsning, edition Galería Maeght, Barcelona, Arches, sockerakvatint, bladmått ca 63x90 cm;

LITTERATUR: Galfetti 596

Konst, Grafik, Nutida, Collection

Antoni Tapies

Budhistorik (14 bud)
3963304
20 000
3963290
18 000
3963289
17 500
3963286
17 000
3961609
16 500

Slutpris SEK:
20 000
1 954 EUR, 2 286 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.