Karel Appel

532697

KAREL APPEL (Holland, 1921-2006): Composition,
signerad och daterad K. Appel 54, gouache på papper, bladmått ca 26x23 cm.

PROVENIENS: Bukowskis Auktioner, Stockholm Moderna + Contemporary & Design, 22 april 2008, katalognr 334

Registrerad hos Jan Nieuwenhuizen Segaar
Registration No 080707

Tejpmärke i högre hörn

Konst, Modernt måleri, Nutida, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Karel Appel

Budhistorik (31 bud)
3966646
27 000
3967424
26 000
3966646
25 000
3967390
24 000
3966646
23 000

Slutpris SEK:
27 000
2 454 EUR, 2 835 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.