Yrjö Edelmann Grön Transparent

533344

YRJÖ EDELMANN (1941-2016): "Grön Transparent", signerad och daterad Y. Edelmann -82, olja på duk, 80x80 cm.

PROVENIENS: Galerie Leger, Malmö

Konst, Modernt måleri, Nutida, Måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (4 bud)

3966438
44 000
3950154
42 000
3941768
40 000
3941717
20 000

Slutpris SEK:
44 000
4 299 EUR, 5 029 USD
Utropspris SEK:
70 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.