Salongsbord nyrokoko

535796

SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, fanérat i pyramidmahogny, skulpterad pelarfot, dekor av pärlstav, höjd ca 77, 116x66 cm

Smärre ytskador, pärlstavsdekor med skador, torrsprickor, fanérsläpp

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 6

Salongsbord nyrokoko

Budhistorik

2018-04-17 kl 11:18
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.