Terrin Kina Famille verte

544061

TERRIN, porslin, Kina, 1900-tal, oval form, räfflad, famille verte, med infällda hänklar, dekor av trädgård med figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, längd ca 28, höjd 20 cm

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Terrin Kina Famille verte

Budhistorik (10 bud)
4039976
4039950
2 800
4039950
4038973
1 400
4038608
1 300

Slutpris SEK:
293 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.