Uppläggningsfat Kina 1700-tal

544140

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av trädgårdsklippa med uppställda ting i underglasyrblått, längd ca 33 cm

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 24

Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Budhistorik (2 bud)

4040121
4027684

Slutpris SEK:
33 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.