Servisglas Simon Gate modell Molnet

552626

SIMON GATE, champagnekupor, 11 st, modell Molnet, Orrefors, 1920-tal, signerade, diameter ca 11,5, höjd ca 13 cm

Ett glas med nagg, ett glas med nedslipad kant

Glas, Servisglas

Monter 19

Budhistorik (26 bud)
4103236
7 200
4103491
7 000
4103236
6 800
4103489
6 600
4103236
6 400

Slutpris SEK:
7 200
654 EUR, 756 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.