Skulptur huvud brons

558516

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-tal): Sitting Bull (Tatanka Iyotaka), patinerad brons, märkt H Bergman cire perdue, monogramsignerad och daterad EM -48, höjd ca 22,5 cm

Konst, Skulpturer

Skulptur huvud brons

Budhistorik (15 bud)
4155936
1 700
4155958
1 600
4155936
4155953
1 400
4155936
900

Slutpris SEK:
1 700
155 EUR, 179 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.