Väggpendyl Anders Rundelius

558518

VÄGGPENDYL, 1700-tal, gutstaviansk, förgylld, skuren dekor, urtavlan med arabiska siffror samt märkt And Rundelius Stockholm (Anders Rundelius 1746-1809), ca 87x52 cm

Pendel finns, nyckel saknas, skadat glas

Klockor/Ur

Rum 7, Hylla 9

Väggpendyl Anders Rundelius

Budhistorik (50 bud)
4155580
12 500
4155589
12 000
4155580
11 500
4155586
11 500
4155580
11 000

Slutpris SEK:
12 500
1 136 EUR, 1 313 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.