Bergère Louis 1800-tal

558593

BERGÈRE, 1800-talets andra hälft, Louis XVI-stil, rikligt skuren dekor i form av bl.a. bandfläta, äggstav samt bandrosett, rygg och armlän av flätad rotting, sitthöjd ca 42 cm

Rotting med hål, senare sits, skador, lagningar

Möbler, Fåtöljer

Rum 12

Bergère Louis 1800-tal

Budhistorik

2018-07-12 kl 17:06
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.