Eigil Schwab kustlandskap

562518

EIGIL SCHWAB (1882-1952): Kustlandskap, olja på duk, signerad Schwab, mått ca 100x125 cm

Litteratur: se Svenskt konstnärslexikon del V sid 94-95, Allhems Förlag, Malmö

Smärre färgbortfall, smärre fläckar

Rum 2

Eigil Schwab kustlandskap

Budhistorik (12 bud)
4191341
850
4191339
4191338
750
4191337
700
4191336
650

Slutpris SEK:
850
77 EUR, 89 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.