Grand Tour souvenir

562608

GRAND TOUR souvenir i form av figurin föreställande Apollo di Belvedere, 1800-talets slut, alabaster, sockel i kalcit och alabaster, höjd ca 32,5 cm

Apollon saknar pilkoger, avslagna fingrar, nagg slitage

Diverse, Konst, Skulpturer

Monter 9

Grand Tour souvenir

Budhistorik (10 bud)
4191595
2 600
4186622
2 400
4184097
4186621
4184097

Slutpris SEK:
2 600
236 EUR, 273 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.