Drumtable

562615

SALONGSBORD, s.k. drumtable, 1900-talets första hälft, troligen England, stomme fanerad i mahogny, skinnklädd skiva, underrede med hjultrissor i form av lejontassar, sarg med lådor, höjd ca 57, diameter 49 cm

Bruksslitage, stötmärken och repor förekommer

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 3

Drumtable

Budhistorik (1 bud)

4183977
2018-08-04 08:41:16
500

2018-08-10 kl 20:51
Slutpris SEK:
500
49 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.