Matgrupp

562617

MATGRUPP, 5 dlr, bord 1900-talets första hälft, mahogny, räfflad sarg, svängda och skodda ben, med 2 iläggsskivor, höjd ca 73, diameter 115 samt 2 x 50 cm, stolar, 4 st, nyrenässans, 1800/1900-tal, skuren dekor, stoppade sitsar med textil klädsel, sitthöjd ca 50 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 13

Matgrupp

Budhistorik (31 bud)
4191689
3 400
4191684
3 200
4191681
4191679
2 800
4191675
2 600

Slutpris SEK:
3 400
309 EUR, 357 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.