Staffordshirefiguriner

562683

FIGURINER, 5 st, 1800-/1900-tal, Staffordshire, bemålat flintgods, bl.a The Lion Slayer, höjd ca 35-38 cm

Krackelyr och färgbortfall förekommer

Keramik/Porslin

Monter 6

Staffordshirefiguriner

Budhistorik (1 bud)

4191699
2018-08-10 21:28:17

2018-08-11 kl 14:36
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.