Staffordshirefiguriner

562688

FIGURINER, 4 st, 1800-/1900-tal, Staffordshire, bemålat flintgods, föreställande diverse kungligheter och historiska personer, däribland Drottning Victoria, Prins Albert, William Wallace, och Napoleon III, höjd ca 29-44 cm

Krackelyr och bleknad bemålning förekommer

Keramik/Porslin

Monter 6

Staffordshirefiguriner

Budhistorik (7 bud)
4191739
1 600
4192171
4191739
1 400
4192166
1 300
4191739

Slutpris SEK:
1 600
145 EUR, 168 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.