Byrå fanérad i valnöt

562702

BYRÅ, 1800-talets slut, nyrenässans, fanerad med valnöt, beslag i mässing, med två små lådor samt fyra stora lådor flankerade av pilastrar, varav en är öppningsbar, på fyra klotformade fötter, höjd ca 91, 102x54 cm

Slitage, ställvis något blekt, fläckar och märken

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 7

Byrå fanérad i valnöt

Budhistorik (4 bud)

4192313
450
4192095
4191306
4187788

Slutpris SEK:
450
41 EUR, 47 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.