Mattsalsgrupp nyrenässans

562710

MATSALSGRUPP, 7 dlr, 1800-talets slut, nyrenässans, betsad ek, bestående av 6 stolar med skuren dekor och stoppade sitsar i konstläder, ett matbord med svarvade ben samt 4 iläggskivor, sitthöjd ca 48 cm, bordets mått 85, 128x93 cm

Slitage, torrsprickor, spår av trämask, en stol med lagningar på ryggen, en stol med trasig rygg

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 11

Mattsalsgrupp nyrenässans

Budhistorik (16 bud)
4192336
4192094
4191863
1 900
4192093
1 900
4191863
1 800

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.