Capodimonte figuriner

562711

CAPODIMONTE, figuriner, 2 st, 1900-talets mitt, porslin, Italien, föreställande pojke och flicka i rokokokläder, med stämplar på undersidan, höjd ca 66 och 67 cm

Pojken med lagningar, ställvis förlust av förgyllning på sockeln, några mindre nagg, flickan saknar ett finger, slitage

Keramik/Porslin

Capodimonte figuriner

Budhistorik (2 bud)

4192169
4190669

Slutpris SEK:
32 EUR, 37 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.