Helmer Osslund oljemålning

569735

HELMER OSSLUND (1866-1938), Höstfärger i Abisko, signerad H. Ossl...., a tergo signerad 20) "Höstfärger (Abisko) 350 kr", olja på smörpapper uppklistrad på pappannå, ca 44x49 cm

Smärre reva nedtill, smärre slitage, smärre retusch

Konst, Modernt måleri, Selected

Fack 32

Helmer Osslund oljemålning

Budhistorik (11 bud)
4257425
26 000
4247149
25 000
4257423
24 000
4247149
22 000
4257422
21 000

Slutpris SEK:
26 000
2 540 EUR, 2 972 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.