Bestick silver

570338

BESTICK, mm, silver, 17-1900-tal, olika länder bl a England, Sverige, Danmark, olika modeller, bestående bl a av: s.k. berryspoons, fruktknivar samt trancherbestick, total vikt ca 1530 g

Slitage, gravyrer förekommer

Silver

Monter 10

Bestick silver

Budhistorik (9 bud)
4255498
4 600
4256912
4 400
4255498
3 800
4247893
3 600
4250762
3 400

Slutpris SEK:
4 600
449 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.