Tallrikar Kina Wanli

579034

TALLRIKAR, 3 dlr., porslin, Kina, Wanli (1573-1619), "Kraak", varierande dekor i underglasyrblått, brättet med reserver av blommor, diameter ca 20 cm

Nagg, två med lagningar, en med spricka

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar Kina Wanli

Budhistorik (10 bud)
4329206
1 300
4330154
4329206
4330152
4329206
600

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.