Brasskärm Lennartsnäs

579542

BRASSKÄRM, 1800-talets mitt, fanérad i mahogny, skulpterat krön, broderi bakom glas, höjd ca 112, 92x37 cm

PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Fanérskador, fötter med skador, skadat krön, broderi med fuktskador

Möbler, Övriga möbler, Lennartsnäs

Rum 17

Brasskärm Lennartsnäs

Budhistorik (17 bud)
4330501
4329527
950
4330500
950
4329527
900
4330499
850

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.