Spegel rokoko

579589

SPEGEL, förgylld med polerat guld och slagmetall, 1700-tal, rokoko, delvis träskuren dekor av rocailler och voluter, med orginalglas, höjd 121x46 cm

retuscher och lagningar, senare förgyllning

Speglar

Rum 3

Spegel rokoko

Budhistorik (8 bud)
4329987
6 800
4329979
6 600
4329973
6 400
4329188
6 200
4328950
6 000

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.