Bror Börjesson oljemålning

579661

BROR BÖRJESSON (1903-87): Stilleben med flaska och äpple, signerad Bror Börjesson, olja på pannå, ca 33x23 cm

Inköpt på konstfack år 1927

Färgkrackelering

Konst, Äldre måleri

Rum 3

Bror Börjesson oljemålning

Budhistorik (8 bud)
4330022
3 200
4329239
4329237
2 800
4329234
2 600
4329233
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.