C.G Hallberg takarmatur

579719

C.G. HALLBERG, tillskriven, takarmatur, 1930-tal, vitmetall och bruntonad glasskärm, skärmen med slipad dekor, mittstången med dekor av löv och blommor, höjd 55, diameter 40 cm

Mindre nagg, metallen något anlupen

Belysning, Taklampor, Design

Rum 7, Hylla 4

C.G Hallberg takarmatur

Budhistorik (6 bud)
4330145
4 200
4330126
4330013
4327674
4313998

Slutpris SEK:
4 200
410 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.