Ljuskrona

579961

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, stomme i patinerad mässing, behängd med olikslipade prismor i klar och färgad glasmassa, för 6 ljus, 3 elektrifierade ljuspunkter, höjd ca 69 cm

Smärre slitage, ej funktionstestad, SAV garnaterar ej funktionen

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona

Budhistorik (25 bud)
4330041
5 000
4330039
4 800
4330035
4 600
4330034
4 400
4329944
4 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.