Erich & Ingrid Triller 2 vaser

579991

ERICH (1898-1972) & INGRID (1905-1982) TRILLER, egen verkstad i Tobo, 2 vaser av stengods, 1 i brun glasyr, 1 i grön glasyr, signerade Triller Tobo, höjd ca 13.5 och 19 cm

Bruksslitage

Keramik/Porslin

Budhistorik (10 bud)
4330223
4330222
1 400
4330221
1 300
4330205
4326291

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.