Servisdelar Arabia Teema

580127

KAJ FRANCK (1911-1989), servisdelar 31 st, "Teema, Arabia, blå glasyr, bestående av 6 skålar, 9 tallrikar diameter 19,5 cm, 2 kaffekoppar med fat, tekanna, 7 koppar, 2 burkar med lock, kanna, gräddkanna, såssnipa, dressingkanna

4 extra kaffefat, ostämplade, någon enstaka nagg, repor

Keramik/Porslin, Design

Monter 1

Servisdelar Arabia Teema

Budhistorik (10 bud)
4329467
4329466
4329216
750
4329215
700
4329158
650

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.