Servisdelar Teema Arabia

580130

KAJ FRANCK (1911-1989), servisdelar, ca 35 st, "Teema", Arabia, svart och vit glasyr, bestående av 9 vita kaffekoppar med 6 fat, 5 vita kaffekoppar med 11 fat, vit gräddkanna, 10 svarta kaffekoppar med 7 fat, 2 svarta kaffekoppar utan fat, 7 svarta muggar, svart gräddkanna, delvis stämplade Arabia Made in Finland

Smärre slitage

Keramik/Porslin, Design

Monter 11

Servisdelar Teema Arabia

Budhistorik (4 bud)

4330028
600
4326086
550
4312782
4311282

Slutpris SEK:
600
59 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.