Dosa 1700-tal

580196

DOSA, silver ,1784, otydliga stämpar, Möjligen Wilhelm Smedberg -1777-1810(1812), Karlstad, invändigt med spår av förgyllning, längd ca 7 cm, vikt ca 65 g

Slitage

Ändringar/tillägg
Skall vara ca 65 g

Silver, Övriga silverföremål

Dosa 1700-tal

Budhistorik (16 bud)
4330114
3 400
4329644
3 200
4330094
3 200
4329644
4330090
2 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.