Sköld Asmat Papua Nya Guinea

588105

SKÖLD, Asmat, Kasuarinakusten, Papua Nya Guinea, snidat och bemålat trä, dekor av torkat gräs, 1900-tal, insamlad på 1970-talet, höjd ca 145 cm bredd ca 31-41 cm

Etnografica, Diverse

Baltzarsgatan 6, Malmö

Sköld Asmat Papua Nya Guinea

Budhistorik (6 bud)
4415098
4403365
1 900
4402331
1 800
4402329
4402328

Slutpris SEK:
182 EUR, 210 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.