Ljuskrona från 1910-talet

588585

LJUSKRONA, blandstil, 1900-talets första hälft, stomme i mässing kläd i massivt kristallglas samt behängd med lösa prismor, höjd t.o.m takfäste ca 70 cm

Bruksslitage, någon enstaka nagg kan förekomma, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona från 1910-talet

Budhistorik (4 bud)

4411998
4409596
1 400
4409595
4394516

Slutpris SEK:
136 EUR, 158 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.