Bruno Mathsson Mina-fåtöljer

588595

BRUNO MATHSSON, "Mina", fåtöljer, 1 par, Firma Karl Mathsson, urspringligen formgiven 1978, stommar i formböjd bok, stoppade klädslar i rött skinn, stämplade Bruno Mathsson International Värnamo 1996, sitthöjd ca 41 cm

Bruksslitage

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 13

Bruno Mathsson Mina-fåtöljer

Budhistorik (14 bud)
4415040
5 200
4415041
5 200
4415040
4 800
4414653
4 600
4414653
4 400

Slutpris SEK:
5 200
473 EUR, 546 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.