Takampel möjligen Erik Höglund/ Bertil Vallien

588649

TAKAMPEL, förgylld metall och glas, möjligen formgiven av Erik Höglund eller Bertil Vallien för Boda, 1970-tal, höjd ca 52, diameter ca 42 cm

Smärre slitage

Belysning, Taklampor, Design

Rum 15

Budhistorik (2 bud)

4413150
4397357

Slutpris SEK:
32 EUR, 37 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.