Ikon Gudsmodern

588779

IKON, Gudsmodern, "Hodegetria" Moskva, akademisk stil, tidigt 1900-tal, olja på pannå samt riza i nysilver, ca 30x24,5 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Slitage på rizzan

Diverse

Monter 6

Ikon Gudsmodern

Budhistorik (5 bud)
4412624
4411781
4411780
550
4410547
500
4394664

Slutpris SEK:
182 EUR, 210 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.